BESTICK, 11 + 6 st, silver, bl.a Möllenborg, Stockholm samt Finland, 18/1900-tal.

Elva gafflar i modell "Engelsk snäck", längd ca 20 cm, Möllenborg Stockholm, 1834 och 1854. Sex knivar med blad avav rostfri stål, längd 25,5 cm, Finland 1916. Total vikt inkl knivblad 1362 gram.

Sex delar märkta "AWC". Senare knivblad. Slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK