Kronograf, 18K guld samt metal, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.
Boettnr. 108633
Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Utbytt glas och urtavla med patina med rost på visare och sifferindex. Trasigt läderband.