ARVID FOUGSTEDT, olja på pannå, signerad och daterad 1936.
Pojkporträtt. Bildmått 40 x 24 cm.
Ställvis krackelerad. Smärre fläckar. Enstaka repa.
Brev från Arvid Fougstedt till köpare, daterat Kivik 5 augusti 1936.