K ANDERSON, kaffeservis, tre delar, silver, Stockholm, 1937.
Uppsvängda hänklar. Kaffekanna med krönande lockknopp i form av blomma. Gräddkanna och sockerskål invändigt förgyllda. Höjd 7,5-20 cm. Total vikt 785 gram.
Smärre slitage. Smärre bucklor. Graverat monogram på livet samt datum undertill.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.