KONFEKTYRSTÄLL, "Dixi Miniatyr", A-B John Fröberg, Finspong, omkring 1900-talets mitt.

Ställning av metall, 15 behållare i glas. En extra behållare medföljer. Medföljande skopa. Längd 39 cm, bredd ca 28 cm, höjd ca 85 cm.

Rostangrepp och anlöpningar. Flertalet burkar med saknad metalldel, påverkar ej funktionen. Torkad packning och slitage.

Utropspris
2 000 SEK