GULDSMEDSAKTIEBOLAGET, BESTICK 40 delar, silver, modell "Olga", 1900-talets mitt.
12 kaffeskedar
12 dessertknivar med rostfria blad, längd 18 cm.
10 gafflar
6 fruktknivar av äldre modell, troligen Tyskland 1800-talets slut. Total vikt 925 g.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.