Skåp i ådermålat trä med glasade pardörrar. 6 st rum, varav 4 st tapetserade.
Tillbehör och dockor medföljande bland annat:
Möbler och dockor till barnkammare, kök, badrum, sovrum, matsal. Såsom sängar, bord, stolar, handfat, toilettebord, skrivbord, hyllor, skåp, blompiedestal, serveringsvagn, mattor, spegel, tavlor etcetera.
Skåpets mått: Bredd 56 cm, djup 23 cm, höjd 56 cm.
Slitage. Skador.