KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer, ett par, JOC, Vetlanda, 1900-talets andra hälft.
Stomme av aluminium. Fast stoppad rygg och sits. Klädda armlän. Klädsel av skinn. Märkta. Sitthöjd ca 45 cm.
Slitage. Repor. Märken. Några knappar saknas.