Rektangulär skiva med rundade hörn, fanerat med mahogny, längd 130, bedd 100, höjd 74 cm, fyra iläggsskivor à 60 resp 30 cm vardera (två med sarg).
Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Fläckar. Blekt.