LUDWIG KNAUS, kopia efter, olja på duk, 1900-tal.
"Den första inkomsten". 41 x 30 cm.
Smärre slitage, ställvis hårdare i dukens ytterkant vid ram.
Originalet finns i Eremitagets samlingar, St Petersburg, Ryssland.
Entered the Hermitage in 1919; acquired via the State Museum Fund; formerly in the collection of P.P. Derviz
Inventory Number: ГЭ-3526