Design
1043966

MARIANNE WESTMAN, servisdelar, 5 st, flintgods, "Picknick", Rörstrand, i produktion 1956- 69.

En skål, mått 21 x 17 cm.
En karott, skålens diameter 17 cm, total längd 23 cm.
Ett fat, mått 42 x 22 cm.
En skärbräda, mått 37 x 12 cm.
En skål med lock, mått 16 x 9 x 6 cm.

Slitage. Skål med nagg. Lock med ställvis krackelyr.

Utropspris
1 500 SEK