Design
1044120

FLORENCE KNOLL, skrivbord, "578-021", licenstillverkat av NK:s verkstäder för Knoll International, daterat -61.

Fanerat med valnöt. Stativ i lackerad metall. Märkt. Längd 190 cm, bredd 95 cm, höjd 75 cm.

Slitage. Repor. Märken. Mindre fanerskador. Skiva ej monterat på underrede. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK