TANTALUS, karaffer, 3 st, i ställ, 1900-talets mitt.

Slipat glas. Låsbart ställ av ek med beslag av metall. Karaffernas höjd cirka 23. Ställets bredd 35, djup 13, höjd 32 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK