KAVAJ i gråmelerad ull, etikettmärkt Dior Paris, Made in Italy, storlek 50: bröstvidd 100, axelbredd 44, armlängd (övre) 68, Rygglängd 70. KAVAJ i ljust grå bomull, etikettmärkt Dior, Paris, Fabriqué en Italie, fransk storlek 50. Bröstvidd 96, Axelbredd 44, armlängd 66, Rygglängd 71. BYXA i svart bomull, 2 sidfickor samt 2 fickor m dragkedja o läderstrap, 1 m pennfack. Etikettmärkt Dior, Paris, Fabriqué en France. Fransk storlek 48: midjevidd ca 80, insidans längd 80, total längd 10.
Mindre bruksslitage, mörkgrå kavaj med liten lagning på ärmens insida