LOUISE ADELBORG, 57 servisdelar, porslin, "Swedish grace/Nationalservisen/Magnolia", Rörstrand, 1900-tal.
12 st tallrikar, d 24,5 cm
12 djupa tallrikar, d 25 cm
12 st förrättstallrikar, d 21 cm
12 st assietter, d 17,5 cm
2 st ovala fat, l 27 cm
1 ovalt fat, l 33 cm
1 ovalt fat, l 37 cm
1 såsskål
1 uppläggningsskål, d 16 cm
1 uppläggningsskål, d 19 cm
1 uppläggningsskål, d 22 cm
1 tillbringare, höjd 18 cm.
Obetydligt ytslitage.