BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier, daterade -93.
Flerfärgad glasmassa. Signerad "KOSTA BODA ATELIER-93 5006/500 B. Vallien" samt "KOSTA BODA ATELIER-93 4010/500 B. Vallien". Höjd 13- 21 cm.
Tillverkningsdefekter. Smärre slitage.