OLLE ALBERIUS, vas, ariel, signerad Orrefors Gallery, 1988, signerad
Oranget underfång med dekor av luftbubblor i form av figuriner. Etikettmärkt. Märkt undertill "Orrefors gallery -88. 935990 Olle Alberius 48-75". Höjd 17, diameter 14 cm
Obetydligt ytslitage. Smärre repor