PUDERSTOL, England, 1800-talets slut, Hewetson Milner Thexton House Furniture, London

Målad. Skuren dekor. Rikt snidad dekor. Lös stoppad sits. Plakettmärkt. Sitthöjd 44 cm

Instabil. Slitage. Maskstungen. Senare målning.

Utropspris
2 000 SEK