ESKO PAJAMIES, SOFFA och FÅTÖLJ, "Bonanza", Asko, Finland 1960/1970-tal.
Betsad trästomme med läderklädda plymåer. Soffans längd 188 cm, sitthöjd 40 cm, totaldjup 83 cm, fåtöljens sitthöjd 40 cm, djup 80 cm.
Skador. Kraftigt slitage, lukt, smuts.