VAS, filigranglas, signerad Kerttu Nurminen, Nuutajärvi. Pro Arte, Iittala.
Klart glas med orange och röda ränder. Etikettmärkt Iittala. Höjd 28,5 cm. Förpackning medföljer.
Smärre slitage. Ytsmuts.