KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer, ett par, "Mondo", JOC Möbler, Vetlanda. 1970/80-tal.
Stome av borstat stål. Fast stoppad sits och rygg klädd med rosa skinn. Sitthöjd 42. Bredd 61. Djup 57. Höjd 82 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar.