Design
1047486

SIGURD RESELL, fåtöljer, ett par, 1900-talets sista kvartal.

Stomme av betsat lövträ. Lösa plymåer. Brun skinnklädsel. Sitthöjd 35. Bredd 67. Djup 73. Höjd 74 cm.

Klädselns färg skiljer sig något åt mellan fåtöljerna. Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK