Stämpel- och etikettmärkta. Böjträ. Två sitsat klädda med älgskinn. Sitsar klädda med skinn, varav två med älgskinn. Sitthöjd 48. Bredd 40. Djup 48. Höjd 89 cm.
Senare stits. Slitage. Repor. Märken. Senare klädsel.