Fyra mockakoppar på fat, sockerskål, kaffekanna och fat med förgyllda hänklar och figurscen efter Angelica Kaufmann.
Koppens höjd 6 cm, ø 5 cm, kaffekannans höjd inkl lock 16 cm, fatets totallängd 42 cm.
Ett fat med kantnagg och hårfin spricka. Delvis II-sortering.