MATTA, rölakan, ca 199 x 133 cm, signerad KH. Sverige omkring 1960.

Ljust benvitgråmelerad botten med abstrakta mönster i olika gröna, gula och grå nyanser.

Något slitage, smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, några saknas.

Utropspris
2 000 SEK