- Medalj för dygd, silver, Nikolai II, silver, med band, diameter 29 mm.
- Hattmärke för lokala trupper, mässing, Alexander III:s monogram, 41x41 mm.
- Hattmärke till minnet av Krimkriget 1854, förgylld mässing, längd 11,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Delvis anlupna. Skada/reparation i fastsättningen på ena hattmärket.