Saltkar med dekor i underglasyrblått av blommor och antikviteter i reserver, Kangxi (1662- 1722), vas samt lockurna med dekor i underglasyrblått, 1800-tal/tidigt 1900-tal. Höjd 6- 20 cm.
Bruksskick. Nagg. Lagningar på lockurnan.