Benvit botten med hjortar, tranor, fladdermöss, träd och granatäpplen i olika blå nyanser. Mörkblå huvudbård med meanderliknande mönster.
Något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador och malskador, lagningar. Sidorna med smärre trampveck, en senare kortsida.