CRÈMEKOPPAR

11 st snarlika, porslin, Marieberg, 1700-tal.

Målad och förgylld dekor. Höjd 8 cm. Omärkta.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Två koppar med märkbart lagade sprickor. Ett lock med kantskada. Enstaka tillverkningsdefekter.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - V4

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 000 EUR

    120
    EUR
    1 237 SEK
    142 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    323 maj 15:06120EUR
    223 maj 06:52110EUR
    116 maj 20:37100EUR