1052905

CRÈMEKOPPAR

11 st snarlika, porslin, Marieberg, 1700-tal.

Målad och förgylld dekor. Höjd 8 cm. Omärkta.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Två koppar med märkbart lagade sprickor. Ett lock med kantskada. Enstaka tillverkningsdefekter.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 600 EUR

    Slutpris

    670
    EUR
    6 954 SEK
    768 USD

    Budhistorik (10 bud)
    625 jun 15:56670EUR
    5A24 jun 21:37650EUR
    624 jun 21:37647EUR
    Acceptpris på 450 EUR uppnåddes