HENRY B

GOODWIN, fotogravyr ur boken Vårt vackra Stockholm signerad i negativet.

Katarinahissen 1918. 21 x 16 cm.
Fotogravyr ur Henry B. Goodwins bok "Vårt vackra Stockholm" utgiven 1920. Varje bild är "en från Goodwins omarbetade negativ framställd originalkopia i fotogravyr etsat och tryckt av Vecko-Journalens fotogravyranstalt Stockholm". Upplaga 2000 ex. Utgiven av Bröderna Lagerström Boktryckare. Oramad.

Konditionsrapport

mjuka hörn. Vikveck. Obetydligt ytslitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

karin.aringer@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss