HENRY B

GOODWIN, fotogravyr ur boken Vårt vackra Stockholm signerad i negativet.

Gustav Adolfs torg från Regeringsgatan 1918. 21 x 16 cm.
Fotogravyr ur Henry B. Goodwins bok "Vårt vackra Stockholm" utgiven 1920. Varje bild är "en från Goodwins omarbetade negativ framställd originalkopia i fotogravyr etsat och tryckt av Vecko-Journalens fotogravyranstalt Stockholm". Upplaga 2000 ex. Utgiven av Bröderna Lagerström Boktryckare. Oramad.

Konditionsrapport

mjuka hörn. Pappersförlust. Kantskador. Obetydligt ytslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T84

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

karin.aringer@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 900
    185 EUR
    220 USD

    Budhistorik (6 bud)
    218 maj 12:381900SEK
    417 maj 21:481800SEK
    211 maj 15:321700SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes