HENRY B. GOODWIN, fotogravyr ur boken Vårt vackra Stockholm signerad i negativet.
Hötorget 1919. 21 x 16 cm.
Fotogravyr ur Henry B. Goodwins bok "Vårt vackra Stockholm" utgiven 1920. Varje bild är "en från Goodwins omarbetade negativ framställd originalkopia i fotogravyr etsat och tryckt av Vecko-Journalens fotogravyranstalt Stockholm". Upplaga 2000 ex. Utgiven av Bröderna Lagerström Boktryckare. Oramad.
Vikveck. Obetydligt ytslitage.