KANNA samt BRICKA

Tenn, jugend, bland annat WMF, Tyskland, tidigt 1900-tal.

Kanna stämplad WMF. Bricka med dekor av kvinnofigur. Kanna med dekor av blomster. Längd 37, bredd 22. Kannans höjd 21 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Märken.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V31

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 200
    215 EUR
    252 USD

    Budhistorik (26 bud)
    523 maj 15:452200SEK
    223 maj 15:452000SEK
    523 maj 15:441900SEK