1053296

SKÅL

Porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).

Dekor i famille vertefärger mot powder blue bakgrund, med motiv av bl.a. av växter och blommande kvistar med fågel. Diameter 18 cm, höjd 9 cm.

Konditionsrapport

Spricka. Bottenring med Nagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 409
    229 EUR
    268 USD

    Budhistorik (11 bud)
    720 jun 17:402409SEK
    8A20 jun 17:402209SEK
    820 jun 07:272200SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes