SKÅL

Porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).

Dekor i famille vertefärger mot powder blue bakgrund, med motiv av bl.a. av växter och blommande kvistar med fågel. Diameter 18 cm, höjd 9 cm.

Konditionsrapport

Spricka. Bottenring med Nagg.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 678
    262 EUR
    306 USD

    Budhistorik (6 bud)
    520 maj 21:552678SEK
    4A20 maj 21:552609SEK
    420 maj 17:022400SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes