JARDINIÈRE, 800 silver, Josef C. Klinkosch, Wien, omkring sekelskiftet 1900.

Dekor i relief av draperingar och blad. På vardera sida en kartusch. Insats i vitmetall med två hänklar. Fot med trä invändigt. Längd 63 cm, höjd 17 cm.

Bruksskick med några repor, bucklor och anlöpningar. Trä med sprickor.

Utropspris
6 000 SEK