Design
1053621

BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, bord, "Superellips", Danmark, 1900-talets andra hälft. CITES-intyg.

Skiva fanerad med palisander. På kromade spännben. Omärkt. Längd 200 cm, bredd 127 cm, höjd 70 cm.

Ställvis hårt slitage samt märken och repor. Fanerskador. Instabila ben med lagningar och sprickor. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK
Om Cites