RING

Med akvamarin ca 6.50 ct, rubiner samt gammalslipade diamanter, Schöttle, Köping, 1970-tal.

18K vitguld. Storlek 16,5/52. Vikt 12,2 gram.

Konditionsrapport

Slitage. Slitage. Gravyr. Omarbetad.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - S3

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Sara Berglund

Göteborg

Sara Berglund
Värderare smycken

sara.berglund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    6 700
    655 EUR
    766 USD

    Budhistorik (10 bud)
    225 maj 22:386700SEK
    1A25 maj 22:386500SEK
    225 maj 22:386400SEK