LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, modell 61-334, Stockmann Orno 1950-tal.
Målad metall samt mässing. Bländskydd i akryl. Bär tillverkarens stämplar. Diameter 40 cm. Höjd utan sladd ca 20 cm.
Ej funktionstestad. Upptill bucklor med färgförlust. Glasreflektorn överst saknas.