SERVIS, 37 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
12 moccakoppar med fat
12 assietter, diameter 15,5
1 ljusstake, höjd 13
1 uppläggningsfat, diameter 25
1 saltkar
1 tandpetarhållare
1 gräddkanna
1 kuvervas
4 kuvertsmörfat
2 små skålfat, diameter 9
1 kaffakanna med lock, höjd 22 cm.
Smärre slitage.