Ek. Fyra stolar med spjälad ryggbricka och stoppade lösa dynor. Sitthöjd ca 43 cm. Rundad bord med två iläggskivor á 55 cm. Bordets diameter 115 cm, höjd 75 cm.
Slitage. Stolar kompletterade och med senare klädsel. Iläggskiva med fanerlagning. Fläckar.