CARL MALMSTEN

Matgrupp. 5 delar, "Herrgården", Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Ek. Fyra stolar med spjälad ryggbricka och stoppade lösa dynor. Sitthöjd ca 43 cm. Rundad bord med två iläggskivor á 55 cm. Bordets diameter 115 cm, höjd 75 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Stolar kompletterade och med senare klädsel. Iläggskiva med fanerlagning. Fläckar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - F3

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Magdalena  Wiberg

Göteborg

Magdalena Wiberg
Värderare (vikarie)

magdalena.wiberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    2 700
    263 EUR
    304 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (2 bud)
    2 5 jun 14:402700SEK
    1 4 jun 09:412500SEK