IKON, Ryssland 1800-talets slut.

Kristus Allsmäktige-Pantokrator.
Tempera på pannå.
Storlek 22x18 cm.
Förgylld kiotaram. 42x37 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador på ikonen och ramen.

Utropspris
150 EUR