SKEDAR, silver, bland annat Erik Wilhelm Sällström, S:t Petersburg 1845.

6 st kaffeskedar, icke identifierbar mästare, kontrollör Pawel Petrowitsch Dimitrijew 1851. Längd 12 cm.
Såssked, Erik Wilhelm Sällström, S:t Petersburg 1845. Längd 18,5 cm.
Sked, icke identifierbar mästare, kontrollör Dmitrij Ilitsch Tweskoj 1839. Längd 22 cm.
Vikt ca 221 g.
Skaft med familjevapen krönt av hertigkrona.

Smärre slitage. otydliga stämplar. Senare gravyr.

Utropspris
2 000 SEK