Sex tallrikar (23 cm), sex assietter (18 cm), sex skålar (19 cm), två kannor (höjd 8,5 - 15,5 cm), två uppläggningsfat (längd 23,5 - 28,5 cm) samt serveringsskål (22 cm).
Visst bruksslitage. uppläggningsfat med mycket små nagg, skål med kraftigt nagg.