Skuren dekor av pojke sittandes på ko, samt kinesiskt inskription, längd ca 12 cm.
Vattenpipa, med skuren dekor av shoulao, höjd 24 cm.
Slitage, smärre anlupen, märken, repor, smärre bucklor.