PARTI SILVER, ca 23 delar, bestick, vas, spegel mm, från Norge och Danmark, sent 1800-tal och 1900 tal.

Består av en vas, en spegel, en borste, fem mockaskedar, fyra servettringar, fem efterrättsgafflar, två glasskedar, en konfektsked, två matskedar, en serveringssked. Mestadels från Norge bla av Nils Hansen från Oslo, två skedar från Danmark. En servettring ej i silver. Total vikt: 1.12 kg.

Åldersrelaterat slitage. Senare gravyr. Bucklor.

Utropspris
3 000 SEK