Består av en vas, en spegel, en borste, fem mockaskedar, fyra servettringar, fem efterrättsgafflar, två glasskedar, en konfektsked, två matskedar, en serveringssked. Mestadels från Norge bla av Nils Hansen från Oslo, två skedar från Danmark. En servettring ej i silver. Total vikt: 1.12 kg.
Åldersrelaterat slitage. Senare gravyr. Bucklor.