JUDITH JOHANSSON, matta, rölakan, signerad J, omkring 1900-talets mitt, 299 x 195 cm.
"Rektanglar". Grönmelerad botten med polykromt, geometriskt mönster.
Bruksskick. Källardoft. Smutsig. Fläckar. Trampveck. Skadat hörn. Skadade fransar.