JOSEF FRANK, matbord, modell 947, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal.
Brännmärkt. Skiva fanerad med pyramidmahogny. Underrede av mahogny. Fyra iläggsskivor med sarg á 60 cm. Längd (150+60+60+60+60) 390. Bredd 110. Höjd 73 cm.