SMINKBORD Fröske AB Nybrofabriken SAMT PALL, Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö möbelfabrik.1960-tal.

Stomme av ek. Hurts med 4 små lådor. Svart glasskiva. Rund spegel.
Pall med läder. Sitthöjd ca 43 cm.

Längd 98 cm. Bredd 54 cm. Höjd 69 cm. (Tot höjd 122 cm).

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK