ROBOT, Star II Vollautomat samt OBJEKTIV, Tele Xenar 1:3,8/75, 1900-talets andra hälft.

Delvis matt kromat kamerahus, längd ca 11 cm. Med tillhörande Robot-objektiv märkt "Carl Zeiss Jena Nr.2513180 Biotar 1:2 f=4 cm". Tele-Xenar objektiv även märkt "7245205 Schneider-Kreuznach". Längd ca 5 cm.

Ej funktionstestat och ej fullständigt genomgånget. Missfärgningar i sökaren. Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK